ZAMÓW PRZEZ TELEFON +48 609 184 902
1 » 2 » Zobacz, jakie zabiegi z retinolem możesz wykonać.3

Kategorie


Gwarancja Rzetelności dla Bio Dermokosmetyki 

rzetelna firma
 
alt

Zobacz, jakie zabiegi z retinolem możesz wykonać.

Data dodania: 01-03-2017 Wyświetleń: 983 Zabiegi z retinolem nie tylko poprawiają wygląd skóry ale również jej kondycję. Doskonale sprawdzają się w leczeniu cery trądzikowej. Dzięki zabiegom z retinolem skuteczne rozwiążesz wszystkie swoje problemy.

Czysta postać witaminy A, nazywana retinolem, ma wszechstronne działanie poprawiające wygląd i kondycję skóry. To dlatego tak bardzo lubią go zarówno klienci jak i lekarze i kosmetolodzy. Retinol stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, dzięki czemu skóra ujędrnia się, a zmarszczki stają się płytsze. Dodatkowo, redukuje objawy fotostarzenia, a więc jest idealnym preparatem do naprawienia stanu skóry osób lubiących przebywać na solarium bądź długo opalać się bez stosowania odpowiednich kremów z filtrem.

 

Jakich efektów spodziewać się po zabiegach z retinolem?

 

Systematyczne wykonywanie zabiegów z retinolem sprawi, że cera stanie się wzmocniona, lepiej odżywiona i dotleniona. To z kolei bezpośrednio przełoży się na jej promienny, zdrowy wygląd. Inną ważną zaletą witaminy A jest fakt, że normalizuje wydzielanie sebum i zwęża pory, dzięki czemu świetnie nadaje się do kuracji i leczenia cery trądzikowej.

 

Preparaty z Retinolem sprawiają, że skóra złuszcza się. W zależności od procentowej zawartości retinolu w preparacie dzieje się to trochę szybciej lub wolniej. Warto pamiętać, że w przypadku, kiedy nie stosowano na skórze zabiegów na bazie kwasów, należy odpowiednio przygotować ją do tego na kilka tygodni przed wykonaniem zabiegu z retinolem. Bez tego przygotowania skóra może zareagować w nieoczekiwany sposób, a rezultaty zamiast cieszyć będą odwrotne od zamierzonych.

 

Maska z retinolem.

 
alt

 

Xylogic Retix C Maska
Profesjonalna z Retinolem

Do jednego z najbardziej popularnych zabiegów z użyciem retinolu należy złuszczanie preparatem Xylogic Retix C. Jest to profesjonalna maska, którą nakłada lekarz kosmetolog. Należy pamiętać, aby zabiegu z retinolem nie wykonuje się w okresie letnim ze względu na zbyt wysokie ryzyko zniszczenia skóry promieniami UV. W związku z tym przez miesiąc po zabiegu nie wolno się również opalać, a także zalecane jest używanie kremów z wysokimi filtrami UV.

 

Trzeba przygotować się także na intensywny proces złuszczania naskórka, co oznacza, że przez kilka dni na twarzy będą pojawiać się odstające, przesuszone skórki. Niektóre osoby decydują się nawet na wzięcie urlopu, aby najgorsze etapy złuszczania przebyć w domowym zaciszu. Skóra zazwyczaj intensywnie zaczyna złuszczać się po 2-3 dniach od wykonania zabiegu. 

A może krem?

 
alt

 

MEDICAL Anti
Aging BANDI

Jeśli przeraża cię tak intensywna kuracja możesz zdecydować się na mniej inwazyjne zabiegi z retinolem. Do jednego z nich zalicza się maska Anti Aging firmy BANDI. Stosuje się ją 3 razy w tygodniu nakładając na noc na skórę. Niskie stężenie retinolu w połączeniu z witaminą C powoduje, że cera stopniowo wygładza się, jest dobrze odżywiona, poprawia się elastyczność skóry, ale jednocześnie nie istnieje ryzyko poparzenia czy uszkodzenia skóry.

 

Chcąc poprawić kondycję skóry nie trzeba od razu sięgać po zaawansowane metody, takie jak użycie kwasu hialuronowego albo wypełnienie botoksem. Czasem odrobina dobrze dobranych kwasów i zabiegi w postaci masek i kremów mogą wystarczyć, by ujędrnić skórę, spłycić zmarszczki i poprawić owal twarzy. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg z retinolem przyzwyczaj swoją cerę do działania kwasów.


Przejdź do strony głównej
Zasady ochrony danych osobowych