ZAMÓW PRZEZ TELEFON +48 609 184 902
Strona główna1 » Artykuły2 » Jak działają preparaty do lipolizy?

Kategorie


Gwarancja Rzetelności dla Bio Dermokosmetyki 

rzetelna firma
 

Jak działają preparaty do lipolizy?

Data dodania: 28-02-2017 Wyświetleń: 876 Pragniesz cieszyć się piękną sylwetką, lecz pomimo tego, że stosujesz dietę i ćwiczenia nie widzisz rezultatów? A może przestałeś marzyć o pięknej figurze bo boisz się liposukcji? Zobacz, jak działają preparaty do lipolizy, wymodeluj bezboleśnie swoją sylwetkę!

Większość z nas denerwują niedoskonałości własnego ciała. Czasem, mimo ćwiczeń i diety, nie jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalających rezultatów. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest lipoliza iniekcyjna (profesjonalnie intralipoterapia), której zadaniem jest delikatne wymodelowanie sylwetki w miejscach, w których nie udało się tego dokonać w inny sposób.

 

Wymodelowanie dotyczy nie tylko zmniejszenia obwodu danej partii ciała, ale także walki z cellulitem. Preparaty do lipolizy skutecznie radzą sobie z pomarańczową skórką, choć przy bardzo zaawansowanej formie cellulitu mogą być potrzebne dodatkowe rozwiązania.

 

Jakich preparatów używa się podczas lipolizy?

 
alt

 

LIPODREN - fosfatydylocholina do
lipolizy tkanki tłuszczowej

Do najbardziej rozpowszechnionych preparatów do lipolizy należy zaliczyć Lipodren i Aqualyx. Główną różnicą jest ich skład. Lipodren to produkt zawierający fosfatydylocholinę, czyli składnik pozyskiwany z ziaren soi. Z kolei formuła Aqualyx jest oparta na różnego rodzaju detergentach.

 

Działanie obu preparatów do lipolizy ma jednak wspólny cel – zniszczenie komórki tłuszczowej w taki sposób, aby przetransportować ją do wątroby, gdzie dokonywany jest rozpad tłuszczów, a następnie resztki wydalane są z organizmu.

 

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym, choć bardzo inwazyjnym zabiegiem, który zmniejszał ilość komórek tłuszczowych w organizmie była liposukcja. Dziś, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom medycznym, preparaty do lipolizy umożliwiają osiągnięcie podobnego efektu, jednak przy zdecydowanie mniejszej ingerencji w żywy organizm.

 

Jak przebiega zabieg?

 

 

Po zabiegu lipolizy jeszcze tego samego dnia możemy wyjść z kliniki i udać się do domu. Jest to bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza w klinice, która specjalizuje się w wykonywaniu tego typu zabiegów. Jeśli lekarz lub kosmetolog chce przeprowadzić na nas ten zabieg przy użyciu zwykłego, kosmetycznego pistoletu, to czym prędzej uciekajmy z takiego miejsca.

 

Prawidłowe wstrzyknięcie preparatu do lipolizy zależy przede wszystkim od ilości i grubości redukowanej tkanki tłuszczowej. W związku z tym mogą być potrzebne igły różnej długości. Dodatkowo, ważne jest to, jaka ilość preparatu zostanie podana. Ponieważ nie można przesadzić, zwykle zabiegi rozłożone są w czasie co 3-4 tygodnie i wykonuje się ich od 1 do 6 w zależności od tego, jakich efektów oczekujemy.

 

Preparaty do lipolizy służą modelowaniu takich części ciała jak brzuch, biodra, pośladki, uda, kolana czy podbródek. Ze względu na podawanie ich przy pomocy igły mogą pojawić się zaczerwienienia albo delikatne siniaki, jednak powinny zniknąć w krótkim czasie. Podczas podawania preparatu nie powinno odczuwać się bólu, natomiast po zabiegu dyskomfort nie powinien być znaczący.


Przejdź do strony głównej
Zasady ochrony danych osobowych